rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Szanowny Panie Arturze Kasprzykowski.

Tygodnik "Śląska gazeta" drukuje od jakiegoś czasu wywiady z działaczami Trzeciego Szeregu Solidarności.

Jeżeli Pan chce odnieść się do tych artykułów prasowych, to proszę zaproponować dzień i godzinę na spotkanie np. : w Książnicy Beskidzkiej i możemy przeprowadzić rozmowę na temat zasług działaczy z FSM dla utworzenia i działalności Trzeciego Szeregu Solidarności , która potem może ukazać się w "Śląskiej gazecie" w formie dyskusji lub debaty.

Pana wypowiedzi polemiczne, jakie już ukazały się na moim blogu pod artykułem o podziemnej radiostacji, nie mają wiele wspólnego z kulturalną debatą, dlatego mam nadzieję na merytoryczną dyskusję w przyszłości, bez jakichkolwiek epitetów.

Pozdrawiam

Rajmund Pollak

2012-10-10 | Dodaj komentarz
Artur Kasprzykowski ----------------
2012-10-11 22:18:08
Nie skorzystam z pana propozycji - cała nasza polemika na tym blogu, a także nasze dyskusje w 'realu" pokazują, że to nie ma sensu. Czy zamieścił pan sprostowanie na łamach swego tygodnika? Czy przyznał sie pan do pomyłki, która wywraca wniwecz cała pana konstrukcję ośmieszenia Kasprzykowskiego? Nie będę z panem debatował, bo to zwykła strata czasu, a na dodatek uwiarygadnianie pisma, które publikuje pana kłamliwe teksty, szkalujące Bogu ducha winnych ludzi - jak w przysłowiu: dali panu brzytwę... Nie musi mnie już pan wywoływać do odpowiedzi, bo nie będę z panem dyskutować. A poza wszystkim gratuluję dobrego samopoczucia!
Rajmund Pollak
2012-10-13 12:12:40
Posunął się Pan już za daleko w swoich atakach Panie Kasprzykowski! Powinien Pan publicznie przeprosić nie tylko mnie, ale również Panów Bińkowskiego, Ryszawego i Jaroszewskiego za insynuacje o...."kłamliwych tekstach", gdyż każdy z wywiadów, które zostały wydrukowane na łamach tygodnika "Śląska gazeta" był autoryzowany po kolei przez Pana Jerzego Bińkowskiego, Jana Ryszawego i Grzegorza Jerzego Jaroszewskiego. Zatem relacje prawdziwych działaczy Trzeciego Szeregu Solidarności zamieszczone w "Śląskiej gazecie" były autentycznymi świadectwami byłych pracowników FSM, którzy działali w stanie wojennym w podziemnych strukturach Trzeciego Szeregu NSZZ "Solidarność" Podbeskidzia. Oni wypowiedzieli się we własnym imieniu, nie zważając na to, czy to się spodoba panu Kasprzykowskiemu i innym autorom opowieści z tamtych lat, którzy nigdy w FSM-ie nie pracowali ! Jako dziennikarz powinien Pan poza tym wiedzieć, Panie Arturze, iż każdy wywiad autoryzowany nie jest tekstem publicysty, lecz przekazem wypowiedzi osoby, która odpowiada na konkretne pytania. Po dokonaniu autoryzacji wywiadu publicysta nie ma prawa ani skracać, ani wprowadzać jakichkolwiek zmian wypowiedzi interlokutora!

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517608
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Proponuję Panu Arturowi Kasprzykowskiemu debatę na łamach tygodnika "Śląska gazeta" ., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała